Skip to content Skip to footer

Aromaterapi masajı

Aromaterapi masajı, beden ve zihin sağlığını iyileştirmek için masaj terapisinin yanı sıra doğal bitki özleriyle yapılan bir terapi şeklidir. Bu masaj türü, kokulu bitki özlerinin (esansiyel yağlar) kullanılmasıyla desteklenir. Esansiyel yağlar, bitkilerin çiçekleri, yaprakları, kökleri veya kabuklarından elde edilir ve tedavi edici özelliklere sahiptir.

Aromaterapi masajında, esansiyel yağlar cilt üzerinde seyreltilerek kullanılır veya masaj yağı içerisine eklenir. Masaj terapisti, rahatlama ve stres azaltma amacıyla uygun bir esansiyel yağ karışımını seçer ve masaj sırasında vücuda uygular.

Bu masaj türünün faydaları çok çeşitlidir. Esansiyel yağların kokusu, sinir sistemini etkiler ve rahatlama, enerji artışı, uyku düzenlemesi gibi farklı etkiler yaratabilir. Aromaterapi masajı, kasların gevşemesine, kan dolaşımının artmasına ve toksinlerin atılmasına yardımcı olur. Ayrıca zihinsel olarak sakinlik ve denge hissi sağlar.

Aromaterapi masajı, beden ve zihin arasındaki dengeyi yeniden sağlamak için doğal ve etkili bir yöntemdir. Profesyonel bir masaj terapisti tarafından uygulandığında, bu terapi türü, kişinin rahatlama ve iyileşme sürecine destek olabilir.

Tria Spa & Beauty© Tüm Hakları saklıdır 2023

Call Now ButtonBizi Arayın